į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Lankytinos Kauno vietos

KAUNO PILIS

Adresas: Papilio g., Kaunas

Pirmą kartą paminėta 1361 m., nors pastatyta daug anksčiau. Dėl geros strateginės padėties ji buvo užpulta ir sugriauta kryžiuočių, po to atstatyta ant senų sienų liekanų. Sienų aukštis buvo 9 m, o storis 3,5 m. Sienų kampuose pastatyti 4 bokštai. Tik po Žalgirio mūšio 1410 m. pilies gyvenimas aprimo, o 16 a. pilis visai apleista. 2011 m. buvo rekonstruota, bokšte įrengtas muziejus. 

 

 

KAUNO ROTUŠĖ

Adresas: Rotušės a.15

Kertinis akmuo buvo padėtas 1542 m., o pirmoji mūrinė rotušė baigta 1556 m., tačiau ir ji neišliko, nes buvo pagal tuometinius poreikius per maža, todėl plėsta ir perstatinėta. Be to, ji kaip ir visas miestas, nukentėjo nuo gaisrų. Dabartinė pastato išorė susiformavo per 1771 – 1780 m. rekonstrukciją, kur ankstyvojo klasicizmo formos susipina su baroko elementais, bokštas paaukštintas iki 53 m, todėl ji vadinama „baltąja gulbe“.

 

 

PERKŪNO NAMAS

Adresas: Aleksoto g. 6., Kaunas

Perkūno namas Kaune - senas, originalus gotikinės architektūros namas, pastatytas XV a. I pusėje. Pastatas mūrinis, su puošniu frontonu ir erdviais rūsiais. Pagrindinis pastato fasadas papuoštas stačiakampėmis dekoratyvinėmis nišomis ir saulės simboliu, sudarytu iš glazūruotų plytų.

 

 

 

VILNIAUS GATVĖ

Tai senamiesčio gatvė – Vilniaus gatvė, jungianti Kauno senamiestį su centru. Senamiesčio pakraštyje – Maironio gimnazija, kurioje kadaise posėdžiavo Lietuvos Seimas ir kur buvo priimta pirmoji Lietuvos Respublikos Konstitucija. Priešais Maironio gimnaziją – 2 aukštų pastatas, statytas XIX amžiuje, tapo pirmojo Lietuvos prezidento rezidencija. Joje dirbo net trys prezidentai, kurių skulptūros puošia prezidentūros sodelį. 1919 metais laikinąja Lietuvos sostine tapo Kaunas ir tada miestas ypač sparčiai augo.

 

 

LAISVĖS ALĖJA

Tai ne vien prekybinis pasažas, bet kauniečių ir svečių mėgiama pasivaikščiojimų vieta, kultūrinis centras. Laisvės alėja gyva net 24 valandas per parą. Laisvės alėja ir jos prieigos buvo modernizuotos, rekonstruotos, užstatytos 1919 – 1939 metais Kaunui tapus laikinąja sostine. Laisvės alėjos gyventojams ir prekeiviams buvo keliami labai griežti reikalavimai. Namų fasadai, vitrinos, šaligatviai buvo nuolat plaunami, o poetė Salomėja Nėris Kauną vadino baltu miestu. Laisvės alėja tęsiasi 1,7 km.

 

VYTAUTO DIDŽIOJO PAMINKLAS

Adresas: Laisvės alėja / Sapiegos g.

Pastatytas 1932 m. minint Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto 560-ąsias mirties metines. Šis paminklas stovi priešais savivaldybės pastatą ir dar kartą primena, kad esame Vytauto mieste. Skulptūros autorius – Vincas Grybas.

 

VIENYBĖS AIKŠTĖ

Pati gražiausia aikštė centre – tai Vienybės aikštė su grakščia Laisvės skulptūra (autorius J. Zikaras). Greta lietuvių tautos panteonas, kuriame skulptūros tų iškilių lietuvių, kurie XIX amžiuje žadino tautą, spausdino knygas, kad nepamirštume savo dainingos kalbos, išliktume. Čia paminklas tiems, kurie kovojo už laisvę, kurie pirmieji žuvo kovose. Ansamblį papildo ažūriniai kryžiai, atvežti iš įvairių Lietuvos vietovių, kur vyko nepriklausomybės kovos. Švenčių metu čia dedamos gėlės, vainikai, o karo istorijos muziejaus varpinė pripildo aikštę nuostabia varpų muzika.

 

ALEKSOTO FUNIKULIERIUS

Adresas: Amerikos lietuvių g. 6, Kaunas

(II-VII 9-12, 13-18)

Unikali susisiekimo priemonė pastatyta 1935 metais. Išlikusi autentiška, jau 7 dešimtmečius veikianti traukos įranga, autentiški prieškario vagonėliai, mediniai suoleliai ir stotelių pastatai. Šiuo metu keltuvas–funikulierius kelia žmones ant Aleksoto kalno, nuo kurio geriausiai matosi Kauno miesto centro ir senamiesčio panorama. Kaunas – vienintelis miestas Baltijos šalyse, kur galima naudotis šia transporto priemone.

 

ŽALIAKALNIO FUNIKULIERIUS

Adresas: Aušros g. 6, Kaunas (I-VII 8.00-18.00) Žaliakalnio funikulierius, jungiantis Naujamiestį su Žaliakalniu, pastatytas 1932 m. nedidelėje šlaito iškasoje ties Mickevičiaus gatve.

Funikulierių architektūra autentiška, statiniai sudaro darnią visumą su aplinka.

 

PAŽAISLIO VIENUOLYNAS

Adresas: T.Masiulio g. 31, Kaunas

Tai vienas gražiausių baroko architektūros pastatų Lietuvoje. Ansamblis buvo statytas XVII a. Kamaldulių vienuolynui, prižiūrint meistrams iš Florencijos. Lankymas: II-V 10-17, VI 10-16.

 

BOTANIKOS SODAS

Adresas: Ž. E. Žilibero g. 6

Įkurtas 1923 m. Vieta jam buvo parinkta Fredoje, buvusioje J.Godlevskio dvaro vietoje. Pirmasis sodo direktorius Konstantinas Regelis universiteto botanikos sodą kūrė kaip visos Lietuvos botanikos mokslų centrą. Šiuo metu Kauno botanikos sodas užima 62,5 ha plotą. Kauno botanikos sode per ilgus metus surinkta gausios medžių, krūmų, žolinių dekoratyvinių, vaistinių ir uoginių augalų kolekcijos. Kauno botanikos sodo kolekcijos kasmet papildomos vis naujais augalais.