Vitrum Balticum 2017. Pinklės!

http://www.kaunas.lt/renginiai/vitrum-balticum-2017-pinkles/

 

 

2017-09-19 (10:00 val.)

 

Septintą kartą vyksiantis didžiausias stiklo meno renginys Baltijos šalyse „Vitrum Balticum 2017. Pinklės!“ šiemet suskirstytas į tris temines dalis: atmintis, procesai ir naujos istorijos. Atskiros programos dalys pristatomos Kauno miesto meno erdvėse, Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakulteto stiklo studijoje ir buvusiame Aleksoto stiklo fabrike

Šių metų festivalyje apmąstomos atminties, praeities ir istorijos temos, kurių bendrumas – laikas. Čia menininkai žongliruoja permąstymo, tęstinumo, savotiškos laiko ir erdvės transformacijos bei interpretacijos aspektais, kvestionuoja praeitį, kaip atminties kultūrą. Festivalio šūkis pinklės žaismingai kviečia į atminties labirintus, painius šokinėjimus laiko elipsėmis tarp praeities, dabarties ir ateities.

 

PROGRAMA

 

ČIA IR DABAR. Procesai

Atviros karšto stiklo meistriškumo dirbtuvės

VDA KF karšto stiklo studija (Muitinės g. 4, Kaunas)

 

2017 09 19 – 2017 10 25 

 

Karšto stiklo studijoje ir seminarų salėje vyks susitikimai su profesionaliais stiklo menininkais bei teoretikais, kurie dalysis savo patirtimi bei eksperimentinėmis paieškomis. Dalyviai galės įsitraukti į gyvą kūrybinį veiksmą, tiesiogiai bendrauti su patyrusiais šios srities specialistais bei išbandyti daugelį kvapą gniaužiančių technologinių niuansų. Diskusijose bus aptariamos šiuolaikinio stiklo meno aktualijos, atsakoma į žiūrovams kylančius klausimus. Tai ne tik unikali galimybė savo akimis išvysti itin sudėtingos specifinės meno šakos kūrimo užkulisius, bet taip pat ir proga teoriškai ir praktiškai papildyti savo kūrybinį potencialą.

2017 09 19 – 20 Jens Gussek (Vokietija)

2017 09 21 18 val.  FESTIVALIO ATIDARYMAS – performatyvus karšto stiklo pasirodymas su MARKUS EMILSSON iš Švedijos ir lietuvių komanda. Veiksmas iš karšto stiklo studijos tiesiogiai transliuojamas fakulteto kiemelyje.

2017 09 24–25 Kazushi Nakda (Japonija/Suomija)
2017 09 26–27 Simone Fezer (Vokietija)
2017 09 28–29 Dalia Truskaitė (Lietuva)
2017 10 02–03 Fredrik Nielsen (Švedija)
2017 10 05–06 Patrik Illo (Slovakija)
2017 10 06 Teressa Almeida (Portugalija)
2017 10 25 Maja Heuer (Švedija)

Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“ 

http://suklegos.lt/

Šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą!

Kasmet rudenį Kaune vyksta tarptautinis festivalis "SUKLEGOS". Renginio moto – „šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą“. Šis festivalis - bandymas Lietuvoje po vieno festivalio pastoge aprėpti įvairius muzikinius stilius, projektus, kurių atraminis taškas – etninė kultūra. Įvairiais metais kviečiami dalyvauti muzikantai iš skirtingų šalių, Kauno scenose pasirodė svečiai iš Vengrijos, Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Turkijos, Bulgarijos, JAV, Lenkijos, Estijos, Ukrainos, Belgijos ir kt. Renginio dalyvių muzika apibūdinama labai įvairiai: intelektualusis folkloras, postfolkloras, folkdžiazas, modernusis folkloras, world music, newage. Dalyvauti festivalyje kviečiami ir jau dirbantys šioje srityje muzikantai, kompozitoriai, ir nauji atlikėjai, jaunimo grupės. Projektas sumanytas kaip tęstinis tarptautinis festivalis, vykstantis kas metai. Tai renginys, ypatingai skirtas jaunimui, siekiant priversti jį atsigręžti į savo tautos kultūrą ir iš naujo atrasti folklorą. Kiekvienais metais festivalyje kviečiamos dalyvauti ir populiarios jaunimo tarpe grupės, kurios klausytojams atskleidžia savitą požiūrį į liaudies muziką. Tikimės, kad modernaus folkloro festivalis "SUKLEGOS" ne tik pristatys naujausią skirtingų tautų požiūrį į savo folklorą, bet ir paskatins jaunimą bei vyresniąją kartą domėtis etnine muzika, atrasti savo šaknis, o Lietuvos muzikantus – dažniau atsigręžti į savo tautos lobynus. Festivalį organizuoja - Kauno etninės veiklos klubas.

 

Programa 2017

 

Visi renginiai nemokami!

 

09.21 - KETVIRTADIENIS 18.00

Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A
ŽEMYNA +++ LTU/NED
VILKO PUPOS LTU
UNDAN LTU
SUTARI POL

09.22 - PENKTADIENIS 18.00

Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79
IMANTADIMANTA LAT
ANDAJA LTU
MARGA MUZIKA LTU
FRÄNDER SWE/EST

09.23 - ŠEŠTADIENIS 17.00

Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79
ALKIUKAI LTU
ESTBEL EST/BEL
HAŃBA! POL
TRADITIONAL ARTS COLLECTIVE IRL

 

 

Kviečiame švęsti 142-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį!

Data: 23 RUGSĖJIS 2017 11:00 - 17:00

 

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

 

Rugsėjo 23 d., šeštadienį,

kviečiame susirinkti tradicinėje muziejaus šventėje – 142-ąjame M. K. Čiurlionio gimtadienyje. Renginyje lankytojų laukia visą dieną trunkanti programa, kurios metu bus siūloma išbandyti net tris startuojančias edukacines programas mažiesiems lankytojams, sužinoti daug istorijų ir įdomybių apie Čiurlionį naujose teminėse ekskursijose, sudalyvauti visus pojūčius įtraukiančioje „Pojūčių teatro“ spektaklio premjeroje bei aplankyti naują A. Krajinsko ir J. Bučmytės parodą „Pokalbis su Čiurlioniu“.

Edukaciniai užsiėmimai (vyks nuo 11.00–16.30)

1. Parodą „Pokalbis su Čiurlioniu“ lydintys edukaciniai užsiėmimai, kurių metu mažieji lankytojai kurs savo svajonių laivus, pieš, spręs galvosūkius, o kartu sužinos kaip A. Krajinsko ir J. Bučmytės paveikslai kalbasi su M. K. Čiurlionio darbais.

2. „Čiurlioniada“ – tai fantaziją, kūrybiškumą, asociatyvinį mąstymą skatinanti edukacinė programa, parengta vieno populiariausių stalo žaidimų „Dixit“ pagrindu. Šis žaidimas padės pamatyti ir patyrinėti Čiurlionio darbus netikėtu kampu, o smagiausia tai, kad jį gali žaisti visa šeima.

3. Edukacinė programa „Simbolinis koliažas“ kviečia improvizuoti čiurlioniškomis temomis: iš gausybės margiausių, keisčiausių ir įdomiausių detalių lankytojai sudėlios savo paveikslą pagal užduotą čiurlionišką temą.

Teminės ekskursijos

11.00–11.45 „M. K. Čiurlionio darbai Lietuvai“

Šioje ekskursijoje susipažinsite su didžiuoju Lietuvos kūrėju nauju kampu – kaip M. K. Čiurlionis suvokė patriotizmą, kokia aktyvi ir įvairiapusiška buvo jo kultūrinė veikla, kas buvo jo draugai ir bendražygiai, kokių nuotykių ir kuriozų jis patyrė dirbdamas Lietuvos labui.

12.00–12.45 „M. K. Čiurlionio paveikslai – žmogaus lemties apmąstymai“

Lemties ženklai, paslėpti Čiurlionio paveiksluose atsiveria tik įdėmiai žiūrinčioms akims. Ekskursijos metu lankytojai išmoks skaityti čiurlioniškąją simbolių kalbą ir sužinos kokie slėpiniai glūdi po spalvingu dažų sluoksniu.

13.00–13.45 „Miestų stebuklai ryškėja migloje“

M. K. Čiurlionis didelę dalį savo gyvenimo studijavo, kūrė, gyveno įvairiuose Europos didmiesčiuose (Varšuvoje, Leipcige, Sankt Peterburge), kelionėse žavėjosi didingais miestų bokštais. Menininko kūryboje sutinkami architektūriniai motyvai intriguoja savo įvairove. Kartu pakeliausime po čiurlioniškus miestus – nuo futuristinių, fantastinių megapolių iki Senovės Egipto piramidžių.

14.00–14. 45 „M. K. Čiurlionio paveikslai – žmogaus lemties apmąstymai“

16.00–16.45 „Miestų stebuklai ryškėja migloje“

Premjera

15.00–16.00 Kaip kvepia M. K. Čiurlionio miškas? Ar sunki karaliaus karūna? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite apsilankę „Pojūčių teatro“ sukurto spektaklio apie Čiurlionį premjeroje. Spektaklyje žymiausio Lietuvos dailininko paveikslai perteikiami įvairiais pojūčiais. Taip įsitraukiant į kūrybinį procesą lavinama intuicija, vaizduotė, skatinamas išradingumas. Pasak režisierės, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) kultūros tarybos narės Karolinos Žernytės, spektaklis pritaikytas akliesiems, bet „Pojūčių teatro“ trupė dirba su itin plačia auditorija – vaikais ir suaugusiais užrištomis akimis.

 

Ekskursijos dalyvių registracija vyksta darbo dienomis, 9.00–16.30 val. Tel. (8 37) 221418

 

Renginys nemokamas

 spausdinti